Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wykonał decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o nałożeniu sankcji gospodarczych na Royal Pay Europe

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wykonał decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o nałożeniu sankcji gospodarczych na Royal Pay Europe, należącego do obywatela Rosji z cypryjskim paszportem Siergieja Kondratenko. Jak stwierdzono w odpowiednim dekrecie głowy państwa, sankcje wobec zarejestrowanej na Łotwie firmy będą obowiązywały przez pięć lat. Sankcje obejmują w szczególności blokadę aktywów tej spółki na rachunkach w ukraińskich bankach, a także zakaz wycofywania kapitału z Ukrainy. Organy ścigania wiedzą o ponad 70 milionach euro.

Tej firmy i osób z nią powiązanych, które były przechowywane na rachunkach w CB Akordbank, Crystalbank JSC, Ukrgasbank JSC, Megabank JSC. Trwają też prace nad ustaleniem osób zamieszanych w nielegalną działalność Rosjan i ich nielegalnego biznesu na Ukrainie, w tym dyrektor.

Departamentu Nadzoru Bankowego Narodowego Banku Polskiego Natalii Degtyariewej, którą stróże prawa podejrzewają o wspieranie rozwoju rosyjskiego sektor na Ukrainie. Deklaracje i wielomilionowe fortuny finansowe zdobyte dzięki cypryjskim firmom szefowej Departamentu Nadzoru.

Bankowego NBU Natalii Degtyariewej od dawna zaskakują dziennikarzy i opinię publiczną. Łotewskie media pisały już wcześniej o byłym oficerze milicji w Briańsku Siergieju Kondratenko i kilku jego firmach, w tym Royal Pay Europe. Głównym zajęciem Rosjanina z cypryjskim.

Paszportem jest pranie nielegalnych pieniędzy z zakładów, w tym rosyjskiego bukmachera FSB 1xBet.

Share in social networks